Carolina Laudon SWE

Loetavus ja isikupära

Carolina räägib sellest, kus ja mil moel hea loetavus kohtub isikupäraga. Kuidas kirjatüüp nad (raamatu)lehel kokku viib. Ta paljastab mõned tavalisemad valearusaamad fontide kohta ning hajutab nii mõnegi müüdi, mis saadab kirjakujundust.

Carolina Laudon on auhinnatud fondilooja ning disainiõppejõud. Ta kujundab kirjatüüpe oma stuudios Laudon Design AB. Tema tööde nimistusse kuuluvad sellised Rootsis hästi tuntud kirjatüübid nagu Systembolaget, White Architects, Länsförsäkringar, Rusta & Theater Unga Klara.

Rootsis teatakse Carolinat hästi tema loengute järgi mitmesugustes koolides ja akadeemiates ning aastail 2012–2014 haris ta kuulajaid kirjatüüpide, kirjakunsti ajaloo ning fondiloome alal Rootsi Raadios. 2017. aastal oli Rootsi Televisiooni kavas eriprogramm tema tegevusest fondiloojana. Kui Carolinale omistati Sten A Olssoni Teadus- ja Kultuurifondi kultuuriauhind, korraldas Göteborgi Kunstimuuseum tema töödest näituse – see oli esimene omataoline Rootsis. Praegu töötab Carolina õppejõuna Stockholmis Berghi Kommunikatsiooniinstituudis.