Tõnu Soo

Tiiu Pirsko EST – Tõnu Soo

Tõnu Soo: Graafiline disainer, tüpograaf ja illustraator TÕNU SOO (s. 1944; Eesti Riiklik Kunstiinstituut, graafika 1972) kui Eesti tüpograafilise autorikirja koolkonna rajaja. Vaade läbi kolme aastakümne.

Irina Smirnova

Irina Smirnova RUS

Gerrit Noordzij (s 1931) on legendaarne Taani mõtleja, kes tüpograafi ja köitekunstnikuna kõnetas läbi oma teoste mitut põlvkonda noori kirjakunstnikke.

Teo Tuominen

Teo Tuominen FIN

Teo Tuominen on soome kirjatüüpide kujundaja ja kalligraaf. Ta on õppinud graafilist disaini ja lõpetas 2013. aastal magistrikraadiga TypeMedia õppekava Haagis.

Carolina Laudon SWE

Carolina Laudon on auhinnatud fondilooja ning disainiõppejõud. Ta kujundab kirjatüüpe oma stuudios Laudon Design AB.

Oleksiy Chekal

Oleksiy Chekal UKR

Oleksiy Chekal on ukraina disainer, kalligraaf ja kunstiajaloolane. Ta on graafikastuudio PanicDesign (www.panic.com.ua) peakunstnik.

Sigutė Chlebinskaitė

Sigutė Chlebinskaitė LIT

Sigutė Chlebinskaitė on graafik, raamatukujundaja, õppejõud. Loovstuudio The Land of Books eestvedaja ning Vilniuse Kunstiakadeemia kirjastuse peakunstnik.

Karl Berglund

Karl Berglund SWE

Karl Berglund analüüsib Rootsi kriminullide kaasi nimelt raamatumüügi seisukohalt. Kuidas annab kaanekujundus edasi teatud žanri iseärasusi.

Miriam Surányi AUT – Glyphs

Sissejuhatuses ladina kirjatüübi loomisesse õpivad osalejad programmi Glyphs kasutamist. Esiteks visandavad ja digiteerivad nad väikese n-tähe ja loovad seejärel veel mõned.